logo

Спорт

Прва победа

После кикса на старту првенства ОФК Младеновац је у суботу пред домаћом публиком показао право лице и сјајном игром савладао нишки Синђелић са 3:1. Преко 500 навијача бодрило је младеновчане на првој утакмици пред домаћом публиком. Управа клуба се потрудила да све буде спремно за старт у Првој лиги, те је тако градски стадион "Селтерс" испунио све потребне услове за такмичење у вишем рангу. Чак је и младеновачки Дом здравља, после поломљених ногу и руку прошле године, одговрио професионално и упутио на стадион санитетско возило. Дакле, све је било спремно за отварање прволигашке сезоне на Селтерсу и само се очекивала победа да употпуни пријатно суботње поподне.
Већ после десетак минута игре видело се да је код домаћих нестала трема која им је прошле недеље оковала ноге у Лазаревцу. Силовит темпо и километража коју су плави претрчали током свих 90 минута ретко се могу видети на домаћим теренима. ОФК Младеновац је кренуо жестоко и током целог првог полувремена наметнуо темпо који је Нишлије "набио" на њихову половину, тако да у првих 45 минута нису имали ни један шут ка голу домаћих. У пар наврата плави су имали шансе али се истакао голман гостију Јокић. Ипак, пред одлазак на одмор гости су коначно сломљени. Центаршут Матејића, највиши у скоку Туцаковић и голман гостију је само могао да испрати лопту погледом.

Наставак, тачније првих пет минута, доносе офанзиву Синђелића. Домаћи делују збуњено, линије се распадају, а гости врше притисак на целом терену. Међутим, када је било најпотребније плави дуплирају предност. Голман гостију неспретно испуцава лопту која стиже до Павковића који улази у казнени простор и приземним шутем у 53. минуту повећава предност. Синђелић је после овог гола био на коленима. Ређају се шансе Младеновчана, али све до 80. минута мреже мирују. Онда, тек што је ушао у игру, Немања Николић постиже фантастичан гол. Дриблингом избацује одбрану Синђелића и са ивице шеснаестерца пласира лопту у супротан голманов угао. У завршници меча неопрезност и умор домаћина користи Стефановић који у 88. минуту из неизгледне акције смањује на коначних 3:1.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – СИНЂЕЛИЋ 3:1 (1:0)

Стрелци: Туцаковић у 44, Павковић у 53, Николић у 80. за ОФК Младеновац, а С. Стефановић у 88. минуту за Синђелић.

Стадион: Селтерс. Гледалаца: 500. Судија: Новица Анђелковски (Качарево).
Помоћници: Драган Милошевић (Вршац), Бранислав Мршић (Зрењанин). Жути картони: Ржић (ОФК Младеновац), Г. Стојковић, Маринковић (Синђелић).

ОФК МЛАДЕНОВАЦ: Лукић, Јевић (од 86. Г. Панић -), Максимовић, Кашић, Туцаковић, Матејић, Чокић, Пауновић (од 83. Ржић -),  Павковић, Вукмировић, Анђелковић (од 75. Николић -).

СИНЂЕЛИЋ:  Јокић , Стојановић 6, Марковић, Марков, Маринковић , Г. Стојковић, М. Станковић (од 46. Анђелић), Ристић , Н. Стојковић (од 46. Алексић 6), С. Стефановић, Костић.