logo

Спорт

Победа за опстанак

ОФК Младеновац успео је у претпоследњем колу да обезбеди опстанак у Првој лиги Србије. Захваљујући победи над Радничким из Сомбора, директним конкурентом за опстанак у прволигашком друштву, плави ће и у наредној сезони одмеравати снаге са квалитетним екипама широм Србије.

Кристиан Туцаковић – најстарији првотимац (1975) показао је у суботу, као и током целе сезоне, да има велико срце спортисте и фудбалера. Упркос повреди и годинама био је најбољи на терену, а захваљујући његовим играма плави су опстали у суровом окружењу много богатијих и искуснијих екипа. Све похвале и осталим првотимцима Младеновца, али Туцаковић је и против Сомбораца вукао све конце. Сигуран у одбрани, одлучан код прекида, у последњим секундама првог полувремена надвисио је све у шеснаестерцу и закуцао лопту главом у гол Радничког. У другом полувремену плави су препустили терен гостима и чекали контру којом би решили све дилеме око опстанка. Гости су запретили у пар наврата али ништа што одбрана Младеновчана није могла да реши. Коначно у 70. минуту, после неколико добрих продора, Ржић погађа за 2:0 и оверава карту за нову сезону у прволигашком каравану.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – РАДНИЧКИ (С)  2:0 (1:0)

Стрелци: Туцаковић у 45. и Ржић у 70. минуту.

Стадион: Селтерс. Гледалаца: 500 Судија: Нинослав Спасић (Сурдулица). Помоћници: Ивица Стојановић (Алексинац) и Милош Гагић (Неготин). Жути картони: Јовановић, Делетић (ОФК Младеновац), Ушумовић, Банић, Томановић, Јоцић (Раднички).

ОФК МЛАДЕНОВАЦ: Радић, Лаловић, Максимовић, Туцаковић, Стојичић, Јовановић, Кашић, Чокић (од 79. Рајић), Вујовић (од 82. Спасић), Делетић, Павковић (од 60. Ржић).

РАДНИЧКИ: Жакула, Топчагић, Мезеи, Ушумовић, Данић, Томановић, Зелић (од 80. Ако), Станчетић, Вујић, Пауновић, Аврић (од 66. Јоцић).