logo

Спорт

Велика победа ОФК Младеновца

Велика победа ОФК МладеновцаФудбалери градског српсколигаша однели су у јучерашњем локалном дербију сва три бода из Јагњила. Иако је Шумадија уочи утакмице важила за фаворита, нарочито после слабог пролећног старта ОФК Младеновца, као и чињенице да тим из Јагњила слови за екипу са најтврђом одбраном у лиги, Младеновчани су успели да голмана Муратовића почасте са чак три гола.

ШУМАДИЈА (Ј) – ОФК МЛАДЕНОВАЦ 1 : 3 (1 : 2) . Близу 500 покислих навијача сигурно се нису покајали јер су имали прилику да погледају интерсантну и драматичну утакмицу. Фудбалска представа са четири гола, досуђеним пеналом за госте и по једним недосуђеним са обе стране као и десетак изузетних шански свакако су исплатили цену карте.

Младеновац је повео у седмом минуту преко Марка Пантића који клизећим стартом доводи тим са "Селтерса" у вођство. Међутим, десет минута касније, Јагњилци изједначују преко Живановића који постиже гол на набачену лопту из корнера. Досуђен пенал за госте у 38. минуту успешно изводи Срећковић који опет доводи Младеновац у предност. У наставку игре, пре свега захваљујући силним промашајима домаћина и добрим одбранама Младеновића, мрежа Младеновчана мирује. Када је силина напада Шумадија достиигла зенит и када је изједначујући гол "висио у ваздуху", на одбијену лопту налеће Срећковић и у 67. минуту поставља коначан резултат.