logo

Актуелности

Младеновачки ученици бриљирали на Првенству Београда у атлетици

На школском првенству Београда у атлетици за основне и средње школе, млади атлетичари из Младеновца остварили су изузетне резултате, освојивши укупно девет медаља у различитим дисциплинама.

Највише медаља освојили су ученици Основне школе „Момчило Живојиновић. Душан Михајловић 8/6 и Лена Михајловић 5/5 освојили су трећа места на 800м и 600м, Ленка Игриновић 6/2, Илија Петровић 6/1 и Филип Радоњић 6/4 однели су сребрне медаље на 300м, скоку у даљ и 600м. Лана Спасојевић 7/4 заузела је прво место на 600м.

Ученица 8/1 Основне школе „Свети Сава“, Милица Јовановић, освојила је златну медаљу на 300м, Алекса Петровић, одељења 8/2 Основне школе „Живомир Савковић“ заузео је друго место на 60м, док је Ана Миловановић, ученица Гимназије, била другопласирана у бацању кугле.

Победници у својим дисциплинама стекли су право учешћа на Међуокружном првенству у Сремској Митровици, док ће другопласирани наступити у Новом Саду. Такмичење ће бити одржано 8. маја.